Julia

Julia Utensili S.P.A , 2012 yılında yapmış olduğu yeni yatırım ile üretim hacmini arttırmış ve HSS daire testereler yanı sıra başlamış olduğu T.C.T (Tungsten Karbür Uçlu) daire testere üretimi ile ürün yelpazesini daha da genişletmiştir.
HM ya da daha bilinen adıyla TCT uçlu testereler tungsten karbür, titanyum ve tantal tozu karışımının kobalt tozu ile sentezlenmesi ile üretilmektedir.
Elde edilen karışım 1500° C ‘de ısıl işlemden geçirilerek preslenmekte, böylece moleküllerin sıkıca birleşmesi ve homojen katı bir form alması sağlanmaktadır.
TCT uçların HSS daire testerelere göre en büyük özelliği, en yüksek çalışma hızlarında ortaya çıkan ısılarda bile sertliğini ve formunu deforme olmadan korumasıdır.

Sermet
Sermet; seramik tozu, oksitler, nitrid ve silikon karbürün belli oranlarda sentezlenmesi ile elde edilen özel bir üründür. Ayrıca formüle dahil edilen krom, kobalt, nikel, titanyum, alüminyum ve tungsten gibi metal oksitler, malzemenin en yüksek ısılara karşı dayanıklılığını sağlamaktadır.
Sermet, silikon karbür ve elmas arası sertliğe sahip bir malzemedir. Çok yüksek kesme hızlarında oluşan ısılarda bile özelliğini kaybetmeyen bir yapıya sahiptir.
Bunun yanında, muhteşem kesme yüzeyi ve takım ömrünün uzaması gibi ek faydalar sağlamaktadır.