Kanefusa

Kanefusa metal, ahşap, kağıt ve plastik kesim testereleri üretiminde Japonya’nın en büyük üreticisidir.
1896 yılında kurulan firma teknoloji ve kesim teknikleri konusunda sürekli gelişim stratejisi izleyerek “Yüksek kullanım değeri” hedefine ulaşmıştır.
Üretilen testereler, kesiciler ve makine bıçakları en yüksek mühendislik ve endüstriyel standartlarda üretilmekte olup dünya çapında kullanıma sahiptir.
1000’i aşkın personeli, üç üretim tesisi, 12 yerel ve 6 uluslararası ofisi ile hizmet vermektedir.
Kar-Tes, KanefusaCo.Metal kesim daire testerelerinin Türkiye genel distribütörüdür..

TA (Throw-Away) serisi soğuk kesim testereleri

TA (Throw-Away / Kullan at) tipi testereler bilenebilme özelliğine sahip değildir. Bu durum kullanıcılar açısından maliyetler konusunda düşündürücü olabilir. Fakat, Kanefusa TA kesim testerelerinin sahip olduğu sıradışı teknoloji ile bilenebilir testereler karşılaştırıldığında, ortaya belirgin farklar çıkmaktadır.
Kanefusa TA soğuk kesim testereleri diğer testerelere göre ortalama 3 kat daha hızlı kesim yapılabilmektedir. Yani kısaca üç testere makinesinin işi, tek makine ile aynı zamanda yapılabilmektedir. Bunun sonucunda enerji tüketimi ve çevreye zararlı gaz salınımı daha az olmaktadır.
Kanefusa TA soğuk kesim testereleri diğer testerelere nazaran 10 kat daha uzun ömürlüdür. Aynı çalışma süreleri baz alındığında, diğer testerelerin 9 defa değiştirilmesi, dolayısı ile 9 defa sök-tak işlemi ve bileme gibi uğraşlar yapılması gerekmektedir.
Karşılaştırmalar sonucunda görüldüğü üzere, Kanefusa testereleri ile diğer testereler arasında maliyet açısında büyük farklar ortaya çıkmaktadır.